Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret trim Kuldīgas rajona padomes amatpersonām

2. Jūnijs, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdz prokuratūru uzsākt kriminālvajāšanu pret trim Kuldīgas rajona padomes amatpersonām par bezdarbību saistībā ar valsts piešķirto mērķdotāciju sadali speciālajām izglītības iestādēm 2004.gadā.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu no Ģenerālprokuratūras saņemtajā krimināllietā, KNAB konstatējis, ka, Kuldīgas rajona padomes amatpersonas sadalījušas valsts piešķirto mērķdotāciju līdzekļus pretēji normatīvajos aktos paredzētajai kārtībai, t.i. neproporcionāli izglītojamo skaitam. Mācību iestādes vadītājs nav piekritis piešķirtā finansējuma apjomam, tas bijis nepietiekams un noteikts neatbilstoši normatīvajiem aktiem.

Pirmstiesas izmeklēšanas rezultātā KNAB secinājis, ka aizdomās turētās personas, nolaidīgi pildot uzdotos pienākumus, ar savām darbībām radīja situāciju, kad Kuldīgas rajona Pelču speciālajā internātskolā - attīstības centrā 2004.gada 29.novembrī tika pārtrauktas mācības sakarā ar uzturēšanas līdzekļu trūkumu vairāk nekā 200 skolēnu ēdināšanai.

2005.gada maijā aizdomās turētajām personām piemērots drošības līdzeklis - paraksts par dzīves vietas nemainīšanu. Kriminālvajāšanu pret Kuldīgas rajona padomes amatpersonām KNAB lūdz uzsākt pēc Krimināllikuma 319.panta pirmās daļas.[1][1] 319.pants. Valsts amatpersonas bezdarbība

(1) Par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, tas ir, ja valsts amatpersona tīši vai aiz nolaidības neizdara darbības, kuras tai pēc likuma vai uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, un ja ar to valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm radīts būtisks kaitējums, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz trim gadiem vai bez tā.