Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB noteikts par Latvijas pārstāvi ES pretkorupcijas tīklā

1. Jūlijs, 2009.

Ministru kabinets 30.jūnijā noteicis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju par Latvijas dalībnieku Eiropas Savienības dalībvalstu pretkorupcijas tīklā.

Lēmumu par ES dalībvalstu sadarbības institucionalizēšanu pretkorupcijas jomā pieņēma Eiropas Savienības Padome 2008.gada nogalē, atzīstot šāda korupcijas apkarošanas tīkla izveidi ES mērogā par nozīmīgu soli starptautiskās sadarbības uzlabošanā.

Saskaņā ar ES Padomes lēmumu pretkorupcijas tīkla uzdevums ir veidot un uzturēt kontaktus starp Eiropas Savienības dalībvalstu iestādēm, kuru uzdevums ir novērst un apkarot korupciju. Lai uzlabotu ES dalībvalstu sadarbību pretkorupcijas jautājumos, tīkla ietvaros paredzēta arī informācijas apmaiņa par efektīviem pasākumiem un pieredzi korupcijas novēršanā un apkarošanā.

KNAB uzskata, ka Latvijas dalība šajā ES pretkorupcijas tīklā ļaus nostiprināt kontaktus ar atbildīgajām iestādēm citās ES valstīs, apmainīties ar informāciju un pieredzi, lai efektīvāk atklātu koruptīvus noziedzīgus nodarījumus un ņemtu vērā tendences ES valstīs, veidojot pretkorupcijas politiku un korupcijas novēršanas pasākumus.

Ministru kabineta 2009.gada 15.jūlija rīkojums nr.468