Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret pašvaldības amatpersonu

12. Novembris, 2004.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Liepājas rajona prokuratūrai krimināllietu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret bijušo Rucavas pagasta padomes priekšsēdētāju par amatpersonas pienākumu nepildīšanu, iznomājot Nidas kūdras purvu.

KNAB veiktajā pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka pašvaldības amatpersona 1995.gada oktobrī noslēgusi beztermiņa līgumu ar SIA "Meliorators 3" par Nidas kūdras purva iznomāšanu, nenosakot nomas maksu, kaut gan Rucavas pagasta padome jau 1995.gada martā bija pieņēmusi lēmumu iznomāt SIA "Meliorators 3" 120 hektāru lielo purvu uz pieciem gadiem. 1998.gada martā Rucavas pagasta padomes priekšsēdētājs atkārtoti noslēdza beztermiņa līgumu ar SIA "Meliorators 3" bez nomas maksas, nosakot iznomājamās teritorijas platību 123,9 ha (spēkā līdz 2004.gadam).

KNAB rīcībā esošie materiālie liecina, ka pašvaldības amatpersona aiz nolaidības nav izpildījusi arī Rucavas pagasta padomes 1999.gada lēmumu par Nidas kūdras purva nomas līguma slēgšanu ar SIA "Meliorators 3" uz vienu gadu ar nomas maksu 1500 latu gadā un minēto līgumu nenoslēdza līdz pat pagasta padomes priekšsēdētāja pilnvaru termiņa beigām 2001.gada 22.martā, tādējādi radot pašvaldībai būtisku kaitējumu.

Krimināllieta tika ierosināta 21.oktobrī pēc Krimināllikuma 319.panta pirmās daļas[1]. 2004.gada 9.novembrī aizdomās turamajai personai piemērots drošības līdzeklis paraksts par dzīves vietas nemainīšanu.[1] 319.pants. Valsts amatpersonas bezdarbība

(1) Par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, tas ir, ja valsts amatpersona tīši vai aiz nolaidības neizdara darbības, kuras tai pēc likuma vai uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, un ja ar to valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm radīts būtisks kaitējums, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.