Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB iepazīstas ar Kanādas pieredzi korupcijas novēršanas jomā

24. Februāris, 2006.

Līdz 28.februārim Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāvji apmeklē Kanādu, lai iepazītos ar tās pieredzi korupcijas novēršanas jomā.

KNAB delegācijai paredzētas tikšanās ar Galvenā vēlēšanu biroja vadītāju Žanu Pjēru Kingsliju (Jean - Pierre Kingsley), Kanādas Ētikas komisāru Bernardu Šapiro (Bernard J. Shapiro) un Lobistu reģistra vadītāju Maiklu Nelsonu (Michael Nelson).

Vizītes ietvaros KNAB pārstāvji tiksies arī ar Monreālas universitātes mācību spēkiem un sabiedriskās organizācijas "Sabiedriskās politikas forums" vadību. Savukārt sarunas laikā ar Kanādas Pilsonības un imigrācijas dienesta vadību KNAB pārstāvji informēs par pretkorupcijas politiku un tās īstenošanas rezultātiem Latvijā.

Vizītes laikā KNAB pārstāvji iepazīsies ar Kanādas pieredzi partiju finansēšanas un priekšvēlēšanu aģitācijas kontroles jomā, interešu konfliktu novēršanā parlamenta deputātu un citu amatpersonu darbībā, kā arī lobēšanas tiesisko regulējumu, tā piemērošanas praksi un problēmām.

Kaut gan Latvijā lobēšana ir tikpat izplatīta parādība kā citās pasaules valstīs, šī procesa tiesiskajam regulējumam Saeima līdz šim nav pievērsusies. Pašlaik saskaņā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas valsts programmā noteiktajiem uzdevumiem darba grupa KNAB vadībā izstrādā koncepcijas projektu lobēšanas tiesiskā regulējuma pilnveidošanai.

Pieredzes apmaiņas vizīte organizēta Pasaules bankas projekta "Korupcijas apkarošanā iesaistīto institūciju stiprināšana" ietvaros.

Sīkāka informācija:
- Elections Canada - http://www.elections.ca/;
- Office of the Ethics Commisioner - http://www.parl.gc.ca/oec/;
- Office of the Registrar of Lobbyists - http://strategis.ic.gc.ca/epic/internet/inlobbyist-lobbyiste.nsf/intro.