Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB aizturējis vēl divas amatpersonas par kukuļošanu naturalizācijas pārbaužu kārtošanā

18. Oktobris, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 17. oktobrī par kukuļņemšanu aizturējis Naturalizācijas pārvaldes (NP) Valmieras nodaļas vadītāju, savukārt par starpniecību kukuļošanā - Rīgas pašvaldības policijas (RPP) štāba priekšnieku.

Ilgstoša operatīvo pasākumu kompleksa rezultātā iegūta informācija liecina, ka NP amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, sekmēja labvēlīga lēmuma pieņemšanu personai M. viņa zināšanu pārbaudē saistībā ar Latvijas pilsonības iegūšanu naturalizācijas kārtībā, ar diviem starpniekiem saņemot par to prettiesisku atlīdzību.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka RPP štāba priekšnieks piedāvājis personai M. par atlīdzību Ls 500 nokārtot naturalizācijas eksāmenu NP Valmieras nodaļā. Pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka RPP štāba priekšnieks un vēl kāda privātpersona veica starpnieka funkcijas kukuļa nodošanā NP amatpersonai.

NP Valmieras nodaļas vadītājs un RPP štāba priekšnieks aizturēti saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 264. pantu un ievietoti īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.