Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Informatīvs seminārs politiskajām partijām

11. Jūnijs, 2010.

KNAB 2010.gada 18.jūnijā plkst. 14:00 rīko informatīvu semināru par politiskajām partijām un to apvienībām noteiktajiem pienākumiem priekšvēlēšanu aģitācijas periodā.

2010.gada 10.jūnijā stājās spēkā grozījumi likumā „Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas vēlēšanām un Eiropas Parlamenta vēlēšanām”, kas nosaka, ka politiskajai partijai, politisko organizāciju apvienībai vai deputāta kandidātam jāinformē KNAB par paredzamajiem priekšvēlēšanu izdevumiem aģitācijas materiālu izvietošanā par samaksu internetā, telpās vai publiskās vietās, kā arī par aģitācijas materiālu nosūtīšanu pa pastu. Tāpat jāinformē arī par izdevumiem labdarības pasākumu finansēšanā un sponsorēšanā, kā arī pabalstiem un dāvinājumiem priekšvēlēšanu aģitācijas ietvaros.

Likums ir papildināts ar normu, kas aizliedz slēpto priekšvēlēšanu aģitāciju. Ja KNAB konstatēs slēptās aģitācijas gadījumus, tai iztērētie līdzekļi tiks ieskaitīti attiecīgās politiskās partijas, partiju apvienības vai tā saucamās „trešās personas” priekšvēlēšanu izdevumos.

Vairāk informācijas par grozījumiem.

Seminārs notiks KNAB Konferenču telpā, Brīvības ielā 104 k-2.

Uzmanību! Dalībai seminārā lūdzam iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 67356189 vai rakstot uz e-pastu Ieva.Kucika@knab.gov.lv.