Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB priekšnieks un ārlietu ministrs uzsver nepieciešamību ratificēt ANO Pretkorupcijas konvenciju

18. Februāris, 2005.

KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs 18.februārī tikās ar ārlietu ministru Arti Pabriku, lai apspriestu vairākus būtiskus likumdošanas jautājumus, kas saistīti ar Latvijas pievienošanos starptautiskajām konvencijām.

Sarunas laikā A.Loskutovs iepazīstināja ārlietu ministru ar ratifikācijai sagatavotajiem starptautiskajiem līgumiem - Apvienoto Nāciju organizācijas Pretkorupcijas konvenciju, Eiropas Padomes Krimināltiesību konvencijas papildprotokolu.

KNAB priekšnieks un ārlietu ministrs uzsvēra nepieciešamību pēc iespējas ātrāk parakstīt un ratificēt ANO Pretkorupcijas konvenciju, tādējādi apliecinot Latvijas labo gribu cīnīties ar korupciju un radot papildu pamudinājumu efektīvi novērst korupcijas cēloņus.

ANO Pretkorupcijas konvencija nosaka daudzpusēju pieeju korupcijas problēmai - sākot ar korupcijas cēloņu un iespēju novēršanu, korupcijas novēršanas stratēģiju izstrādāšanu, sabiedrības iesaistīšanu cīņā pret korupciju un beidzot ar pretkorupcijas iestāžu izveidošanu, koruptīvas rīcības atzīšanu par noziedzīgu nodarījumu visās tās izpausmes formās, starptautisko sadarbību koruptīvu noziegumu novēršanā, izmeklēšanā un vainīgo tiesāšanā. Patlaban tiek saskaņoti konvencijas ratifikācijai nepieciešamie normatīvie aktu projekti un tuvākajā laikā iesniegti izskatīšanai Ministru kabinetā.

Tikšanās laikā tika apspriestas arī noziedzīgā veidā iegūto līdzekļu legalizācijas novēršanas pilnveidošana. A.Loskutovs uzsvēra, ka nozīmīgs solis pretlikumīgu līdzekļu legalizēšanas iespēju mazināšanā ir personu ienākumu deklarēšanas ieviešana, ko paredz KNAB sagatavotais koncepcijas projekts par fizisko personu ienākumu gūšanas kontroles pilnveidošanu.

A.Loskutovs informēja A.Pabriku par Latvijas pārstāvju piedalīšanos starpvalstu pretkorupcijas grupā (GRECO) un citām KNAB starptautiskajām aktivitātēm, kā arī ārvalstu un starptautisko institūciju finanšu palīdzības projektu īstenošanu korupcijas apkarošanas jomā. Sarunas laikā abas puses pārrunāja arī Latvijas dalību XII ANO kongresā par noziedzības novēršanu un kriminālizmeklēšanu 2005.gada aprīlī Bangkokā.