Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Sākas Saeimas priekšvēlēšanu aģitācijas periods

6. Jūnijs, 2014.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms 2014.gada Saeimas vēlēšanām sākas 7. jūnijā un ilgst līdz 4. oktobrim. Šajā laikā politiskā partija vai to apvienība priekšvēlēšanu izdevumiem drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 422 997,09 EUR, ja politiskā partija vai to apvienība iesniegusi savu deputātu kandidātu sarakstus Saeimas vēlēšanām visos vēlēšanu apgabalos.

Savukārt, ja politiskā partija vai to apvienība iesniegusi savus deputātu kandidātu sarakstus atsevišķos vēlēšanu apgabalos, tad priekšvēlēšanu izdevumiem drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz: Rīgā - 126 220,29 eiro; Vidzemē - 112 089,29 eiro; Latgalē - 64 886,49 eiro; Kurzemē - 56 118,49 eiro; Zemgalē - 63 682,53 eiro.

Informatīvais paziņojums par priekšvēlēšanu izdevumu apmēru pirms Saeimas vēlēšanām

Saskaņā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma 8.4 panta piekto daļu šie priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ierobežojumi attiecas uz priekšvēlēšanu aģitācijas periodu, neatkarīgi no datuma, kad izrakstīts darījumu apliecinošs dokuments (rēķins, līgums vai cits dokuments), saņemts vai veikts maksājums par reklāmas izvietošanu plašsaziņas līdzekļos, internetā, publiskajās vietās un labdarības pasākumu finansēšanu un sponsorēšanu.

Atbilstoši Priekšvēlēšanu aģitācijas likumam aģitācijas veicējs, kas vienojies ar elektronisko plašsaziņas līdzekli, preses izdevumu vai arī personām par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu par maksu publiskās vietās (neatkarīgi no īpašuma piederības), internetā (izņemot aģitācijas veicēja mājaslapu internetā) vai par pasta (arī elektroniskā pasta) pakalpojumu izmantošanu, lai nosūtītu priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus, ne vēlāk kā triju darbdienu laikā pēc līguma noslēgšanas vai izmaiņu veikšanas noslēgtajā līgumā nosūta Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam paziņojumu par paredzamo priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu vai pasta pakalpojumu izmantošanu. Tāpat ne vēlāk kā triju darbdienu laikā pēc labdarības pasākumu finansēšanas, sponsorēšanas, pabalstu un dāvinājumu (ziedojumu) veikšanas jānosūta paziņojums Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.