Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Notiks lobēšanas koncepcijas sabiedriskās apspriešanas noslēguma diskusija

15. Jūnijs, 2007.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šā gada 18. jūnijā rīko sabiedriskās apspriešanas noslēguma diskusiju «Lobēšanas tiesiskās reglamentācijas nepieciešamība Latvijā».

Diskusijā apspriedīs kā novērst asociatīvo saiti starp lobēšanu un korupciju, kā nodrošināt lobēšanas procesa atklātību un plašu sabiedrības interešu pārstāvniecību un kādam jābūt lobēšanas tiesiskajam regulējumam Latvijā.

Diskusijā aicināti piedalīties koncepcijas izstrādes darba grupas locekļi, KNAB Sabiedriskajā konsultatīvajā padomē pārstāvētās organizācijas, kā arī tās nevalstiskās organizācijas, asociācijas un uzņēmumi, kas izteikuši savu viedokli par lobēšanas koncepcijas projektu.

Sabiedrisko apspriešanu koncepcijas projektam par lobēšanas tiesiskās reglamentācijas nepieciešamību Latvijā KNAB izsludināja 15. maijā, aicinot piedalīties visas ieinteresētās personas un organizācijas, kuras pārstāv un aizstāv dažādu sociālo, profesionālo un ekonomisko grupu intereses attiecībās ar valsts un pašvaldību institūcijām.

Sabiedriskās apspriešanas laikā ir saņemti piecu nevalstisko organizāciju viedokļi par koncepcijas projektu.

Kā ziņots iepriekš, izstrādātas koncepcijas mērķis ir apzināt ārvalstu pieredzi, izvērtēt lobēšanas tiesiskā regulējuma nepieciešamību Latvijā, lai ļautu nodrošināt atklātību par atsevišķu personu vai to grupu interesēs tapušo valstisko lēmumu pieņemšanu.

Diskusija notiks 18. jūnijā plkst. 15:00 - 17:00 Rīgas Juridiskās augstskolas Senāta zālē, Alberta ielā 13.