Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret Rucavas pagasta amatpersonu

6. Janvāris, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Liepājas rajona prokuratūrai krimināllietu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Rucavas pagasta padomes priekšsēdētāju par amatpersonas pienākumu nepildīšanu, iznomājot Nidas kūdras purvu.

KNAB veiktajā pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka pašvaldības amatpersona aiz nolaidības nav pildījusi pienākumus, nelaužot 1998.gadā ar SIA "Meliorators 3" noslēgto Nidas kūdras purva nomas līgumu, kurā nebija noteikta nomas maksa un nomas termiņš, tādējādi radot pašvaldībai būtisku kaitējumu.

Krimināllieta ierosināta pēc Krimināllikuma 319.panta pirmās daļas[1]. Aizdomās turamajai personai piemērots drošības līdzeklis paraksts par dzīves vietas nemainīšanu.

Par amatpersonas pienākumu nepildīšanu KNAB lūdza 2004.gada novembrī uzsākt kriminālvajāšanu arī pret bijušo Rucavas pagasta padomes priekšsēdētāju, kurš saskaņā ar 1995. un 1999.gadā pašvaldības pieņemtajiem lēmumiem nebija noslēdzis Nidas kūdras purva nomas līgumus uz noteiktu termiņu un ar konkrētu nomas maksu līdz pat pagasta padomes priekšsēdētāja pilnvaru termiņa beigām 2001.gada 22.martā. Vienlaikus viņš divas reizes - 1995.gada oktobrī un 1998.gada martā, nenosakot nomas maksu, bija noslēdzis beztermiņa līgumus ar SIA "Meliorators 3" par Nidas kūdras purva iznomāšanu.[1] 319.pants. Valsts amatpersonas bezdarbība

(1) Par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, tas ir, ja valsts amatpersona tīši vai aiz nolaidības neizdara darbības, kuras tai pēc likuma vai uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, un ja ar to valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm radīts būtisks kaitējums, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.