Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB iepazīstina Vidusāzijas valstu pārstāvjus ar Latvijas pieredzi pretkorupcijas jautājumos

6. Jūlijs, 2007.

Šonedēļ Latvijā uzturas Kazahstānas, Tadžikistānas un Kirgizstānas valsts pārvaldes institūciju pārstāvji, kuri pieredzes apmaiņas vizītes ietvaros 3.jūlijā apmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB).

Tikšanās laikā šo valstu tieslietu, investīciju un finanšu speciālisti tika iepazīstināti ar KNAB izveidi, tiesisko regulējumu, funkcijām un pilnvarām. Sarunas laikā izvērsās aktīva diskusija par aktuālām problēmām korupcijas novēršanas un apkarošanas jomā.

Vidusāzijas valstu pārstāvji izrādīja lielu interesi par KNAB neatkarības jautājumu, darbības rezultātiem, jomām, kurās pastāv lielākie korupcijas riski, par korupciju veselības aprūpē, par noteiktajiem ierobežojumiem attiecībā gan uz politisko partiju finansēšanu, gan amatpersonām, kā arī interesējās par atklātajiem koruptīvajiem noziedzīgajiem nodarījumiem un to izmeklēšanas specifiku.

Delegācija ieradusies Latvijā pieredzes apmaiņas vizītē saskaņā ar Saeimas Eiropas lietu komisijas uzaicinājumu Eiropas Savienības TACIS programmas projekta "Tehniskā palīdzība Kazahstānas Nacionālajai palīdzības koordinācijas nodaļai" (Technical Assistance to the National Aid Coordination Unit of Kazakhstan) ietvaros.