Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rosina sākt kriminālvajāšanu pret ārstniecības iestādes bijušo valdes locekli

6. Janvāris, 2014.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Rēzeknes prokuratūrai 2013.gada maijā uzsāktā kriminālprocesa materiālus, rosinot pie kriminālatbildības saukt kādas Rēzeknes ārstniecības iestādes bijušo valdes locekli par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Izmeklēšanas gaitā iegūto pierādījumu kopums dod pamatu KNAB izmeklētājam uzskatīt, ka Rēzeknes ārstniecības iestādes valdes loceklis, būdams valsts amatpersona, ļaunprātīgi izmantoja savu dienesta stāvokli un 2013.gada februārī bez atlīdzības nodeva utilizācijai ārstniecības iestādes īpašumā esošo medicīnisko iekārtu (datortomogrāfu), lai gan tās piegādātājs piedāvāja to atpirkt. Nerealizējot medicīnisko iekārtu tās piegādātājam par augstāko iespējamo cenu (5000 latu), valdes loceklis rīkojās ar pašvaldības mantu izšķērdīgi, pretēji ārstniecības iestādes un tās kapitāldaļu turētāja (pašvaldības) interesēm, liedzot ārstniecības iestādei gūt ienākumus un radot ievērojamus mantiskus zaudējumus 5000 latu jeb 7114,36 eiro apmērā.

KNAB izmeklētājs ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret ārstniecības iestādes bijušo valdes locekli par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu (Krimināllikuma 318.panta pirmā daļa).

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

318.pants. Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana

(1) Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.