Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Pretkorupcijas dienā 9.decembrī apbalvos labāko pretkorupcijas videoklipu autorus

6. Decembris, 2011.

Starptautiskajā pretkorupcijas dienā 9.decembrī notiks pretkorupcijas videoklipu konkursa noslēguma pasākums – konkursa uzvarētāju paziņošana un laureātu apbalvošanas ceremonija, kurā piedalīsies ārvalstu vēstniecību pārstāvji, Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadība.

Pirmo reizi Latvijā skolēni un jaunieši vecumā no 15 līdz 21 gadam tika aicināti ar radošiem līdzekļiem paust savu nosodošo attieksmi pret korupciju kā publiskajā, tā privātajā sektorā. Pretkorupcijas videoklipu konkursa ietvaros jaunieši ir iesnieguši kopumā 46 radošos darbus – gan individuāli, gan komandās. Atsevišķi dalībnieki konkursā piedalījās pat ar trim darbiem.

Konkursa organizētāji atzinīgi novērtēja jauniešu atsaucību un radošo pieeju videoformātā asociatīvi atspoguļot korupcijas negatīvo ietekmi, kā arī videoklipu emocionālo spēku un to tehnisko izpildījumu. Savos oriģināldarbos (30 – 50 sekunžu garos videoklipos) konkursa dalībnieki ir demonstrējuši ne vien teicamas mākslinieciskās spējas, bet arī apliecinājuši dotības aktiermākslā un režijā. Konkursā ir pārstāvēti skolēni un jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām un reģioniem – Aizkraukles, Balviem, Bauskas, Dobeles, Jēkabpils, Jelgavas, Krāslavas, Ķeguma, Lēdurgas, Liepājas, Limbažiem, Neretas, Ogres, Priekules, Rīgas, Rucavas, Salaspils, Talsiem, Valmieras, Viļāniem.

Korupcijas novēršanas tēmai veltīto videoklipu konkursu jauniešiem Starptautiskās pretkorupcijas dienas ietvaros organizēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sadarbībā ar ASV vēstniecību un Amerikas Tirdzniecības palātu Latvijā (AmCham).

Labāko darbu autori saņems naudas balvas, kā arī sadarbības partnera speciālbalvas – prakses iespējas AON Baltic, Nordea bankā un Microsoft Latvia, mentoringa iespējas uzņēmumā KPMG Baltics un apmācības uzņēmumā PricewaterhouseCoopers, kā arī i-pod Nano no Coca-Cola HBC Latvia un Cool PC datorpeles no Microsoft.

Konkursa labāko darbu demonstrēšana Starptautiskajā pretkorupcijas dienā 9.decembrī sāksies pulksten 12:00, bet konkursa laureātu apbalvošanas ceremonija notiks no pulksten 12:30 līdz 13:00 viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvija konferenču zālē Beta (Brīvības ielā 55, 2.stāvā). Tajā piedalīsies arī ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere (Judith G.Garber) un citu ārvalstu vēstniecību pārstāvji, Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā vadītājs Ivars Slokenbergs un citi tās biedri, Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas priekšsēdētājs Aleksejs Loskutovs un KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

knab_embassy.jpg - 20.82 KB

amcham.jpg - 3.86 KB