Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB pārstāvji piedalās kārtējā OECD Pretkorupcijas darba grupas sanāksmē

10. Jūnijs, 2013.

Pēc Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) uzaicinājuma Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāvji no 10. līdz 14.jūnijam Parīzē piedalās OECD darba grupas par kukuļošanas apkarošanu starptautiskajos biznesa darījumos (turpmāk – Pretkorupcijas darba grupa) sanāksmē un tiesībsargājošo institūciju pārstāvju neformālajā sanāksmē.

14.jūnijā Latvijas delegācijas pārstāvji Pretkorupcijas darba grupas sanāksmē ziņos par Latvijas panākto progresu attiecībā uz tiesību aktu atbilstību OECD 1997.gada 21.novembra konvencijai „Par ārvalstu amatpersonu kukuļošanas apkarošanu starptautiskajos biznesa darījumos” (turpmāk - Pretkorupcijas konvencija), kā arī Latvijas gatavību pievienoties OECD Pretkorupcijas konvencijai un Pretkorupcijas darba grupai. Plānots, ka pēc ziņojuma nolasīšanas OECD Pretkorupcijas darba grupas locekļi varētu lemt  par Latvijas uzaicināšanu pievienoties minētajai darba grupai.

Izpildot 2012.gadā OECD Pretkorupcijas darba grupas izteiktās rekomendācijas, KNAB sadarbībā ar citām Latvijas institūcijām izstrādāja un Saeima pilnveidoja attiecīgās tiesību normas saistībā ar kukuļošanas kriminalizēšanu,  juridiskās personas atbildību par Krimināllikumā noteiktajiem noziedzīgajiem nodarījumiem un korupcijas apkarošanu starptautiskajos biznesa darījumos.

Latvijas intereses OECD Pretkorupcijas darba grupas sanāksmē Parīzē pārstāv Latvijas delegācija, kurā ir Tieslietu ministrijas, Ģenerālprokuratūras, Finanšu ministrijas, Ārlietu ministrijas, Latvijas vēstniecības Parīzē un KNAB pārstāvji.