Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB uzsācis kriminālprocesu saistībā ar pašvaldības uzņēmuma darbinieku prettiesiskajām darbībām

28. Jūnijs, 2011.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2011.gada 20.jūnijā uzsācis kriminālprocesu par Rīgas domes kapitālsabiedrības darbinieku iespējamām prettiesiskām darbībām saistībā ar prettiesisku labumu pieprasīšanu un pieņemšanu.

KNAB rīcībā esošie pierādījumi liecina, ka divi Rīgas pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmuma darbinieki ir izdarījuši noziedzīgu nodarījumu – prettiesiski pieprasījuši labumu par kādas personas komunālo pakalpojumu parāda (Ls 5 300) kārtošanu. Lai dzēstu noteiktu parāda daļu, bet par atlikušo daļu sastādītu atmaksas grafiku, pašvaldības uzņēmuma darbinieki pieprasījuši 1 500 latus. Pēc prettiesiski pieprasītā labuma daļas – 700 latu saņemšanas abi darbinieki tika aizturēti.

Uzskatot, ka iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, KNAB izmeklētājs atzinis Rīgas domes kapitālsabiedrības darbiniekus par aizdomās turētiem prettiesiskā labumu pieprasīšanā un pieņemšanā personu grupā (KL326.2 panta otrā daļa). Patlaban Rīgas pašvaldības uzņēmuma darbiniekiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, t.sk. aizliegums pildīt amata pienākumus.

_________________________________________

326.2 pants. Prettiesiska labumu pieprasīšana un pieņemšana

(1) Par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, to piedāvājuma prettiesisku pieņemšanu, ko pats vai ar starpnieku izdarījis valsts vai pašvaldības iestādes darbinieks, kurš nav valsts amatpersona, vai valsts institūcijas pilnvarota tāda pati persona par kādas darbības izdarīšanu vai neizdarīšanu labuma devēja vai jebkuras citas personas interesēs, izmantojot savas pilnvaras, neatkarīgi no tā, vai pieņemtās materiālās vērtības, mantiska vai citāda rakstura labumi domāti šai personai vai jebkurai citai personai, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz diviem gadiem vai bez tā.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai lielā apmērā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tās saistītas ar materiālo vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu pieprasīšanu vai izspiešanu, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz divsimt minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.