Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret Militārā dienesta iesaukšanas centra darbinieci

16. Februāris, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai 2003.gada 29.aprīlī ierosināto krimināllietu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Militārā dienesta iesaukšanas centra vecāko eksperti.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka aizdomās turētā persona izdarījusi krāpšanu attiecībā pret jauniesaucamajiem, ļaunprātīgi izmantojot viņu uzticēšanos. KNAB secinājis, ka jauniesaucamie Militārā dienesta nodaļas vecāko eksperti uztvēra kā atbildīgo amatpersonu, kas pieņem lēmumu par neiesaukšanu militārajā dienestā. Ar savām darbībām aizdomās turētā persona prettiesiski ieguva no diviem jauniesaucamajiem naudu, attiecīgi 200 un 235 latus.

Krimināllieta tika ierosināta par kukuļņemšanas faktu, bet izmeklēšanas gaitā Militārā dienesta iesaukšanas centra vecākās ekspertes darbībās tika konstatētas nevis Krimināllikuma 320.panta otrajā daļā, bet gan 177.panta otrajā daļā paredzētās noziedzīga nodarījuma pazīmes[1].

Daļā pret trim pārējām krimināllietā aizturētajām personām krimināllieta ir izbeigta.[1] 177.pants. Krāpšana

(1) Par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu (krāpšana), -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.

(2) Par krāpšanu, ja tā izdarīta atkārtoti vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar mantas konfiskāciju, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.