Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB par Ministru prezidenta rīkojumu, atkārtoti atceļot KNAB priekšnieka rīkojumu par J.Strīķes atbrīvošanu no ieņemamā amata

21. Janvāris, 2014.

KNAB šobrīd nevar komentēt publiski izskanējušo informāciju par Ministru prezidenta atkārtoto lēmumu atcelt KNAB priekšnieka J.Streļčenoka rīkojumu par J.Strīķes atbrīvošanu no ieņemamā amata, jo KNAB šo Ministru prezidenta lēmumu vēl nav saņēmis.

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju par to, ka Ministru prezidents ir paudis viedokli, ka nekādu jaunu pamatu J.Strīķes atlaišanai neesot, secināms, ka V.Dombrovskis pieļautos J.Strīķes pārkāpumus, par kuriem viņai tika uzteikts darbs, šoreiz ir vērtējis pēc būtības.

KNAB paskaidro, ka KNAB priekšnieks J.Streļčenoks J.Strīķei uzteica darbu, realizējot savas kā darba devēja tiesības uzteikt darbu darba ņēmējam sakarā ar darba devēja uzticības zaudēšanu. KNAB paskaidro, ka J.Strīķes darba uzteikuma pamatā bija J.Strīķes neizpildītie darba uzdevumi, viņas veiktās  prettiesiskās darbības, kā arī  šo prettiesisko darbību radītās sekas.

Saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto tikai tiesa var atzīt darba devēja  uzteikumu par prettiesisku  un tikai saskaņā ar tiesas spriedumu darba uzteikums var tikt atzīts par spēkā neesošu, ja tiesa konstatē, ka darba devēja  uzteikums nav bijis tiesiski pamatots vai tikusi pārkāpta noteiktā darba uzteikšanas kārtība.