Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB ierosina krimināllietu par zemes pretlikumīgu pārdošanu aizsargjoslā

14. Februāris, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ierosinājis krimināllietu par pašvaldības amatpersonu dienesta pilnvaru pārsniegšanu, pārdodot piekrastes meža zemes Nīcas pagastā.

Krimināllieta ierosināta par bijušo Liepājas rajona Nīcas pagasta padomes amatpersonu izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniegušas amatpersonai ar likumu piešķirto pilnvaru robežas un kas izraisījušas smagas sekas. KNAB rīcībā ir pietiekami fakti, kas norāda uz Krimināllikuma 317.panta otrajā daļā paredzētajām noziedzīga nodarījuma pazīmēm[1].

Iegūtie pierādījumi liecina, ka laika periodā no 1997.gada līdz 1999.gadam pašvaldības amatpersonas pārdevušas Baltijas jūras piekrastes aizsargjoslā sešus meža zemes gabalus, nesaņemot ikreizēju Ministru kabineta lēmumu, kas tobrīd spēkā esošajā Aizsargjoslu likumā bija noteikts kā viens no aprobežojumiem rīcībai ar pašvaldību īpašumā esošajām zemēm Baltijas jūras aizsargjoslā.


[1] 317.pants. Dienesta pilnvaru pārsniegšana

(1) Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz trim gadiem vai bez tā.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas vai ja tās saistītas ar vardarbību vai ar vardarbības piedraudējumu, vai ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz divsimt minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.