Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

EP priekšvēlēšanu izdevumu deklarāciju iesniegušas 5 no 16 partijām

13. Maijs, 2004.

Līdz 13.maijam pulksten 17 priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarāciju un paziņojumu par plānotajiem vēlēšanu izdevumiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam ir iesniegušas 5 no 16 politiskajām organizācijām (partijām), kas piedalīsies 2004.gada 12.jūnijā paredzētajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās: Tautas partija, Konservatīvā partija, Tautas saskaņas partija, "Jaunais laiks" un Savienība "Latvijas ceļš".

Vēl 3 politiskās organizācijas (partijas) ir iesniegušas tikai paziņojumu par plānotajiem vēlēšanu izdevumiem: Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, Latvijas Sociālistiskā partija un "Latgales gaisma".

Saskaņā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumu politiskajām organizācijām (partijām), kas iesniegušas deputātu kandidātu sarakstus 2004.gada 12.jūnijā paredzētajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, līdz 2004.gada 13.maijam jāiesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarāciju un paziņojumu, kurā norādīta plānotā vēlēšanu izdevumu kopējā summa. Atbilstoši Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma Pārejas noteikumiem partijām priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarācijā jānorāda visi izdevumi, kuri tām radušies laika posmā no 2004.gada 14.marta līdz 2004.gada 23.aprīlim.

Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likums paredz, ka gadījumā, ja deklarācija un paziņojums netiek iesniegti līdz noteiktajam termiņam, attiecīgo politisko organizāciju (partiju) sauc pie administratīvās atbildības likumā noteiktajā kārtībā.