Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret Kriminālpolicijas izmeklētāju

28. Aprīlis, 2006.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūrai 2006. gada aprīļa sākumā uzsāktā kriminālprocesa materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Rīgas pilsētas Galvenās policijas pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes izmeklētāju par kukuļa pieprasīšanu un saņemšanu.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka Kriminālpolicijas pārvaldes izmeklētājs no kādas ieinteresētas personas pieprasījis kukuli 2 000 latu, lai izbeigtu viņa lietvedībā esošu kriminālprocesu, kas saistīts ar noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu satiksmes drošības jomā.

Kriminālpolicijas izmeklētājs tika aizturēts 3. aprīlī pēc kukuļa daļas 500 latu saņemšanas. Aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis - noteiktas nodarbošanās aizliegums, kā arī aizliegums izbraukt no valsts.

Uzskatot, ka savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret Kriminālpolicijas pārvaldes izmeklētāju par kukuļņemšanu pēc Krimināllikuma 320. panta otrajā daļā paredzētajām noziedzīga nodarījuma pazīmēm.[1][1] 320.pants. Kukuļņemšana

(1) Par kukuļa pieņemšanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, to piedāvājuma apzināti prettiesisku pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku, par kādas darbības izdarīšanu vai neizdarīšanu kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai lielā apmērā vai ja kukulis pieprasīts, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.