Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB priekšnieks tiekas ar Saeimas Pretkorupcijas komisijas vadītāju

9. Augusts, 2005.

KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs 9.augustā tikās ar Saeimas Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijas priekšsēdētāju Lindu Mūrnieci, lai apspriestu aktualitātes likumdošanā un KNAB darbā.

Tikšanās laikā KNAB priekšnieks un Saeimas Pretkorupcijas komisijas vadītāja apmainījās ar viedokļiem par vairākiem būtiskiem tiesību aktu projektiem, kas patlaban atrodas izskatīšanā parlamentā. Abas puses uzsvēra nepieciešamību pēc iespējas ātrāk pieņemt Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu, jo spēkā esošie partiju priekšvēlēšanu aģitāciju regulējošie normatīvie akti ir ļoti nekonkrēti, kas apgrūtina arī Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma piemērošanu. Jaunajā Priekšvēlēšanu aģitācijas likumprojektā ir precīzi noteikti priekšvēlēšanu aģitācijas elementi, kā arī partiju reklāmas izvietošana no trešo personu puses.

A.Loskutovs informēja L.Mūrnieci par KNAB darbības rezultātiem 2005.gada pirmajā pusgadā. Sarunas laikā tika apspriests izskatīšanai valdībā iesniegtais koncepcijas "Par fizisko personu ienākumu gūšanas kontroles pilnveidošanu" projekts, kura ieviešana veicinās fizisko personu ienākumu gūšanas un mantiskā stāvokļa efektīvu kontroli. Pirms izskatīšanas Ministru kabinetā koncepcijas projektu plānots apspriest arī Noziedzības novēršanas padomes sēdē nākamajā nedēļā.

KNAB priekšnieks informēja L.Mūrnieci arī par savu pedagoģisko darbu vairākās augstskolās. A.Loskutovs uzsvēra, ka nevienai valsts amatpersonu kategorijai nav aizliegts savu amatu savienot ar pedagoga darbu, turklāt tiesību aktos pietiekami precīzi noteikta valsts amatpersonu rīcība, lai nenonāktu iespējamā interešu konflikta situācijā.