Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB priekšnieks šodien vadīs lekciju savā bijušajā skolā

7. Novembris, 2012.

Šodien, 7.novembrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks viesosies Rēzeknē, kur vadīs pretkorupcijas stundu jauniešiem skolā, kuru absolvējis pirms 14 gadiem. KNAB priekšnieks tiksies ar Rēzeknes 2.vidusskolas 11. un 12.klases skolēniem un ar tiem pārrunās korupcijas izpausmes veidus, tās rašanās cēloņus un sekas, kā arī stāstīs par KNAB darbu korupcijas mazināšanā.

Organizējot un vadot pretkorupcijas stundas skolēniem un studentiem, KNAB cenšas pievērst jauniešu uzmanību korupcijas negatīvajām sekām un aicina jauniešus būt neiecietīgiem pret koruptīviem noziedzīgiem nodarījumiem un negodprātīgu rīcību.

Atzīmējot KNAB darbības desmitgadi, lekcijas savās skolās vada arī citi KNAB darbinieki. Šodien KNAB pārstāvji vadīs pretkorupcijas nodarbību arī Viļānu vidusskolā. Oktobrī un novembrī KNAB darbinieki ar izglītošanas pasākumiem ir viesojušies jau skolās Aizkrauklē, Alūksnē un Balvos, augstskolās Valmierā un Rīgā. Novembrī vēl plānotas lekcijas skolēniem Bauskā, Madonā un Jūrmalā, kā arī studentiem Rīgas Stradiņa universitātē un Liepājas Universitātē. Jauniešu izglītošana ir nozīmīgs korupcijas novēršanas aspekts, jo tieši viņi ir topošie profesionāļi, kuri strādās kā valsts, tā arī privātajā sektorā.

Pēdējo sešu gadu laikā KNAB ir izglītojis gandrīz 16 tūkstošus personu, vadot vairāk nekā četrus simtus semināru gan jauniešiem, gan amatpersonām. Amatpersonu un valsts un pašvaldību institūciju darbinieku izglītošanu KNAB uzsāka 2004.gadā ar mērķi mazināt izdarīto administratīvo pārkāpumu skaitu. Semināros KNAB pievēršas ne tikai korupcijas negatīvo seku un tās izpausmes veidu skaidrošanai, bet arī vērš dalībnieku uzmanību uz veicamajiem pasākumiem un nepieciešamo rīcību interešu konflikta situāciju novēršanai.