Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB informē par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumu iesniegšanu pirms 2014.gada EP vēlēšanām

20. Novembris, 2013.

Tuvojoties 2014.gada 24.maijā plānotajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) informē, ka līdz 25.decembrim elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, preses izdevumiem un reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā ir pienākums iesniegt publiskošanai izcenojumus priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanai televīzijā, radio, preses izdevumos un internetā. Priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām sāksies 2014.gada 25.janvārī.

Priekšvēlēšanu aģitācija ir politiskās partijas vai deputāta kandidāta reklamēšana plašsaziņas līdzekļos vai citādā veidā, ja tā satur tiešu vai netiešu aicinājumu balsot par vai pret kādu partiju vai deputāta kandidātu. Priekšvēlēšanu aģitācijas likums nosaka, ka laika posms no 120. dienas pirms vēlēšanā līdz vēlēšanu dienai ir priekšvēlēšanu aģitācijas periods. Šajā laika posmā ir noteikti ierobežojumi attiecībā uz politisko partiju priekšvēlēšanu izdevumiem par reklāmas izvietošanu un labdarības pasākumu finansēšanu, sponsorēšanu.

Preses izdevumiem un reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā ir pienākums vismaz 150 dienas pirms vēlēšanu dienas nosūtīt KNAB priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus, visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam. Tas nozīmē, ka, tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, preses izdevumiem līdz 2013.gada 25.decembrim ir jāiesniedz KNAB aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumi, kurus tālāk KNAB nekavējoties publiskos savā mājaslapā internetā www.knab.gov.lv. Savukārt elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem augstāk minētie izcenojumi ir jānosūta Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP).

Informējam, ka saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteikto, izcenojumi pēc publiskošanas nav grozāmi un ir aizliegts izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus par augstāku vai zemāku cenu, nekā tas norādīts minētajos izcenojumos. Pie tam, likums paredz, ka elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, preses izdevumiem un reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā ir aizliegts par samaksu izvietot aģitācijas materiālus priekšvēlēšanu aģitācijas periodā, ja tie nav nosūtījuši KNAB vai NEPLP minētos izcenojumus noteiktajā termiņā.

Aģitācijas veicējiem, elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, preses izdevumiem un personām, kas vienojušās ar aģitācijas veicēju par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu par maksu publiskās vietās, internetā vai arī par pasta pakalpojumu izmatošanu, ir pienākums ne vēlāk kā triju darbdienu laikā pēc līguma noslēgšanas vai izmaiņu veikšanas tajā, nosūtīt KNAB paziņojumu par paredzamo priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu vai pasta pakalpojumu sniegšanu.

Izcenojumus un paziņojumus iespējams sūtīt pa pastu uz adresi Brīvības ielā 104 k-2, Rīgā, LV-1001 vai elektroniskā veidā uz e-pasta adresi agitacija@knab.gov.lv, vai pa faksu 67331195.