Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB vadība tiekas ar ārvalstu vēstniecību pārstāvjiem

29. Maijs, 2009.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 28. maijā rīkoja Ārvalstu padomnieku grupas (Foreign Advisory Panel) sanāksmi, kurā vēstnieki tika iepazīstināti ar KNAB priekšnieku Normundu Vilnīti.

Sanāksmē piedalījās vairāk kā 20 valstu vēstniecību, Starptautiskā Valūtas fonda un Eiropas Komisijas pārstāvji.

Sanāksmes laikā KNAB priekšnieks informēja par būtiskākajiem darba rezultātiem un starptautiskās sadarbības pasākumiem. N.Vilnītis sniedza pārskatu par darba rezultātiem un aktualitātēm, ziņoja par KNAB restrukturizācijas gaitu un budžeta taupības pasākumiem.

Priekšnieka vietnieks Alvis Vilks iepazīstināja ar KNAB darba specifiku priekšvēlēšanu periodā, kontrolējot politisko partiju finanses, kā arī norādīja uz paredzamu darba apjoma pieaugumu pēc pašvaldību vēlēšanām, kad tiks ievēlētas jaunās domes un būs jāveic korupcijas riska novēršanas pasākumi, kā arī jauno amatpersonu izglītošana.

Savukārt priekšnieka vietniece Juta Strīķe uzsvēra arvien pieaugošo korupcijas lietu sarežģītību, kuru izdodas pārvarēt, pateicoties KNAB uzkrātajai informācijai un pieredzei.

Sanāksmē tika nosauktas tās perspektīvās jomas, kurās KNAB vēlas gūt starptautisku atbalstu un ārvalstu pieredzi, kā, piemēram, tirgošanās ar ietekmi un juridisko personu kriminālatbildības piemērošanā, politisko partiju finanšu auditu veikšanā, korupcijas risku novēršanā publiskās privātās partnerības projektos, kā arī valsts amatpersonu apmācībā.

Vēstnieki iztaujāja KNAB vadību par viņu skatījumu uz korupcijas attīstības tendencēm ekonomiskās krīzes situācijā. Tāpat vēstniekus interesēja vadības viedoklis par to, vai KNAB statuss nodrošina pietiekamu neatkarību, lai varētu efektīvi vērsties pret politisko korupciju. Skandināvijas valstu vēstnieki norādīja uz vēl arvien aktuālo situāciju, saistībā ar gadījumiem, kad tiek apkrāpti tūristi Vecrīgā, aicinot KNAB pievērst uzmanību par kontroli atbildīgo amatpersonu iespējamās bezdarbības iemesliem, kas varētu norādīt arī uz korupcijas gadījumiem.

Ārvalstu padomnieku grupa tika izveidota drīz pēc KNAB darbības uzsākšanas, tajā aicināti piedalīties vēstniecību un starptautisko organizāciju pārstāvji Latvijā. Sanāksmēs KNAB informē ārvalstu vēstniecības un starptautisko organizāciju pārstāvniecības par savu darbību un uzrunā ārvalstu pārstāvjus par iespējamo palīdzību un sadarbību korupcijas novēršanā un apkarošanā.