Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB kriminālprocesā par kukuļošanu iesaistītas vairāk nekā 20 personas

10. Februāris, 2011.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis kriminālprocesu par kukuļu piesavināšanos saistībā ar pretlikumīgu autovadītāja apliecību iegūšanu.

KNAB rīcībā esošā informācija liecina, ka kāda persona piesavinājusies naudu vairāk nekā 1 000 latu apmērā no vairāk nekā 10 cilvēkiem, kuri, izmantojot citu personu starpniecību, deva kukuļus, lai pretlikumīgi iegūtu tiesības vadīt transporta līdzekļus. Persona, kura piesavinājās kukuļiem paredzēto naudu, bija radījusi priekšstatu, ka to kā kukuļus nodos kādai valsts amatpersonai.

Pērn decembrī uzsāktā kriminālprocesa ietvaros noskaidrots, ka kukuļdošanas mēģinājumi tika veikti nolūkā iegūt autovadītāja apliecību vai esošajā autovadītāja apliecībā jaunu kategoriju, apejot normatīvajos aktos noteikto kārtību, vai atgūt autovadītāja apliecību, kura tikusi atņemta sakarā ar administratīvā pārkāpuma vai noziedzīga nodarījuma izdarīšanu. Tādējādi tika izdarīti vairāki noziedzīgi nodarījumi, par kuriem paredzēta atbildība Krimināllikuma 24.nodaļā "Noziedzīgi nodarījumi valsts institūciju dienestā".

Patlaban KNAB rīcībā esošie pierādījumi liecina, ka noziedzīgi nodarījumi notika Balvos laika posmā no 2009.gada beigām līdz 2010.gada septembrim. Noziedzīgajos nodarījumos iesaistītas vairāk nekā 20 personas. Dažas no tām labprātīgi pieteikušās KNAB, atzīstot kukuļošanas faktu un sniedzot liecības par notikušo.

Uzskatot, ka iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, patlaban KNAB izmeklētājs sešas personas atzinis par aizdomās turētajiem par dažādiem ar kukuļošanu saistītiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Aizdomās turētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

KNAB aicina personas, kuras, autovadītāja apliecības iegūšanas procesā, ir saskārušās ar gadījumiem, kad tiek pieprasīti nelikumīgi maksājumi, informēt KNAB pa bezmaksas tālruni 8000 20 70 vai e-pastu knab@knab.gov.lv. KNAB garantē anonimitāti.

KNAB atgādina, ka par kukuļdošanu ir paredzēta atbildība Krimināllikuma 323.pantā. Savukārt Krimināllikuma 324.pants paredz atbrīvot no kriminālatbildības personu, kas devusi kukuli, ja kukulis šai personai izspiests vai ja tā pēc kukuļa došanas labprātīgi paziņo par notikušo.