Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rosina saukt pie kriminālatbildības Jūrmalas slimnīcas amatpersonu

15. Augusts, 2007.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētājs nosūtījis Jūrmalas pilsētas prokuratūrai 2007.gada aprīlī uzsāktā kriminālprocesa materiālus, ierosinot saukt pie kriminālatbildības Jūrmalas pilsētas pašvaldības SIA "Jūrmalas slimnīca" valdes priekšsēdētāju par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka laika posmā no 1999.gada līdz 2004.gada oktobrim Jūrmalas slimnīcas amatpersona, vienpersoniski izdodot rīkojumus un nosakot izmaksāt sev atlīdzību papildus darba algai, radījis zaudējumus Ls 33 367 apmērā un būtisku kaitējumu valsts un sabiedrības interesēm.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka SIA "Jūrmalas slimnīca" valdes priekšsēdētājs ilgstoši pārkāpis valsts amatpersonai likumā noteiktos ierobežojumus pieņemt lēmumus, kuros viņš pats ir personiski vai mantiski ieinteresēts. Viņš nav arī ievērojis Ministru kabineta noteikumus un noslēgtā darba līguma nosacījumus attiecībā uz savu atalgojumu.

Uzskatot, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret aizdomās turēto amatpersonu pēc Krimināllikuma 325.panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, proti, par valsts amatpersonai likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums.[1][1] 325.pants. Valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšana

(1) Par valsts amatpersonai likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu, ja tā izdarīta atkārtoti vai ar to radīts būtisks kaitējums valsts vai sabiedrības interesēm vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.