Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB aicina visas valsts un pašvaldību institūcijas iesaistīties ziņošanas par korupciju veicināšanā

19. Marts, 2015.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izsūtījis aicinājumu ministrijām, valsts iestādēm, pašvaldībām un to iestādēm, kā arī publiskas personas kapitālsabiedrībām savās mājaslapās izvietot informāciju par iespējām operatīvi ziņot par korupciju un sazināties ar KNAB.

Korupcijas novēršana ir viens no atbildīgas un caurskatāmas publiskās pārvaldes un labas pārvaldības stūrakmeņiem. Korupcijas mazināšana ir ne tikai KNAB misija, bet arī katras valsts un pašvaldības institūcijas uzdevums. Vēršot uzmanību ziņošanas nozīmīgumam, kopīgiem spēkiem iespējams panākt, ka iedzīvotāji un uzņēmēji savlaicīgi vēršas tiesībsargājošajās iestādēs brīdī, kad saskaras ar korupciju, piemēram, kad radušas aizdomas par koruptīvām shēmām vai valsts amatpersona izspiež vai pieprasa kukuli.

Nereti sabiedrības pārstāvji nezina, kā rīkoties, saskaroties ar korupciju, baidās vai neuzdrošinās ziņot par situāciju, kurā ir kļuvuši par korupcijas upuriem. Ievietojot institūcijas mājaslapas sākumlapā reklāmkarogu jeb baneri par iespējām ziņot par korupciju, institūcijas veicinātu sabiedrības apziņu par nepieciešamību aktīvi vērsties pret noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūcijās un sekmētu korupcijas apkarošanu Latvijā.

Ziņošanas veicināšanai KNAB ir izstrādājis vienkāršu baneri, kas paredzēts izvietošanai institūciju mājaslapās. Gadījumā, ja institūcijas mājaslapā nav tehnisku iespēju izvietot baneri, KNAB rosinājis informāciju mājaslapā izvietot teksta formā.

Labās prakses apkopošanai KNAB aicinājis iestādes arī sniegt informāciju, kur institūcijas mājaslapā baneris vai informācija ir izvietota. Sniegtās ziņas tiks apkopotas un publicētas KNAB mājaslapā.

knab_bann_333x250.jpg - 37.97 KB