Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Partijas iesniedz vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas

26. Jūnijs, 2014.

Visām 14 politiskajām organizācijām, kas piedalījās Eiropas Parlamenta vēlēšanās,  Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) likumā noteiktajā termiņā ir jāiesniedz deklarācijas par vēlēšanu ieņēmumiem un izdevumiem.

Līdz noteiktajam termiņam – 25. jūnijam bija iesniegtas 10 partiju deklarācijas. KNAB pieļauj, ka atlikušās deklarācijas tiks saņemtas tuvāko dienu laikā, jo tiek sūtītas ar pasta starpniecību.

KNAB veiks vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju pārbaudi sešu mēnešu laikā no to iesniegšanas termiņa un par visās iesniegtajās deklarācijās atklātajiem politisko organizāciju (partiju) finansēšanas noteikumu pārkāpumiem, kā arī par pasākumiem, kas veikti to novēršanai, informēs sabiedrību.

Lai veiktu vispusīgu un objektīvu pārbaudi, KNAB izvērtēs partiju iesniegtos grāmatvedības attaisnojuma dokumentus, salīdzinās partiju iesniegtos datus ar KNAB rīcībā esošo informāciju un saņemtajiem iesniegumiem, kā arī veiks citas darbības, lai izvērtētu politisko spēku priekšvēlēšanu aģitācijai tērēto līdzekļu apmēru un atbilstību likuma prasībām.

Saņemtās deklarācijas ir publicētas KNAB mājas lapā www.knab.gov.lv, sadaļā "Partiju finanses".

Atgādinām, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu periodā katrs politiskais spēks drīkstēja izlietot ne vairāk kā 317 247,82 EUR jeb 0,21 EUR  uz vēlētāju par reklāmas izvietošanu, kā arī par labdarības pasākumu finansēšanu, sponsorēšanu, izmaksājot pabalstus un izdarot dāvinājumus (ziedojumus). Citiem izdevumu veidiem limits nav noteikts.