Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

31.maijs un 1.jūnijs – bez priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas

31. Maijs, 2013.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) informē, ka no šodienas ir aizliegta jebkāda veida aģitācijas materiālu izvietošana, un aicina iedzīvotājus ziņot tiesībsargājošajām institūcijām par aģitācijas aizlieguma neievērošanu un iespējamo balsu pirkšanu.

Gadījumos, ja netiek ievēroti priekšvēlēšanu aģitācijas aizliegumi, KNAB aicina iedzīvotājus vērsties tuvākajā policijas iecirknī vai zvanīt uz tālruni 110. Ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par iespējamu balsu pirkšanu, aicinām vērsties policijā vai Drošības policijā (67208964, dpdd@dp.gov.lv). Arī KNAB vēlēšanu dienā, tāpat kā līdz šim, pa bezmaksas uzticības tālruni 80002070 skaidros iedzīvotājiem, kā rīkoties un kur vērsties saistībā ar iespējamajiem pārkāpumiem.

Priekšvēlēšanu periodā KNAB jau saņēmis 96 iesniegumus (sūdzības), kuros iedzīvotāji lūguši skaidrot attiecīgās likuma normas, kā arī ziņojuši par konkrētiem gadījumiem, kad, iespējams, pārkāpti priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumi vai izmantoti administratīvie resursi priekšvēlēšanu aģitācijas veikšanai.

Priekšvēlēšanu aģitācijas likums nosaka, ka 31.maijā un 1.jūnijā priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana ir aizliegta ne tikai televīzijā, bet arī radio, preses izdevumos, internetā, publiskās lietošanas ārtelpās (laukumos, skvēros, parkos, uz ielām, ceļiem, tiltiem, tuneļiem u.tml.) un iekštelpās, kā arī valsts un pašvaldību institūcijās un kapitālsabiedrībās, kurās valstij vai pašvaldībai pieder vairāk nekā 50% kapitāla daļu (akciju).

Līdz 31.maijam KNAB apkopojis vairāk nekā 1 700 paziņojumus par noslēgtajiem līgumiem vai tajos veiktajām izmaiņām saistībā ar priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu. Šobrīd saskaņā ar KNAB apkopoto informāciju neviens politiskais spēks nav pārsniedzis pieļaujamo priekšvēlēšanu izdevumu apmēru konkrētiem izdevumiem.

KNAB vērš uzmanību, ka saskaņā ar likumā noteikto kārtību publiskot informāciju par atklātajiem pārkāpumiem un pieņemtajiem lēmumiem KNAB ir tiesīgs pēc partiju vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju saņemšanas un tajās norādītās informācijas pārbaudes.