Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB priekšnieks tiekas ar Saeimas deputātiem

17. Septembris, 2014.

Šodien, 17. septembrī, Saeimā atsaucoties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Jaroslava Streļčenoka izteikto gatavību tikties ar Saeimas politisko partiju pārstāvjiem (frakcijām), lai skaidrotu KNAB pozīciju par iespējamiem KNAB reorganizācijas jautājumiem, notika tikšanās ar Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātiem.

KNAB priekšnieks J. Streļčenoks pauda nostāju, ka korupcijas novēršanas un apkarošanas funkcijas ir jāturpina pildīt vienotam birojam, kas savā darbībā ir neatkarīgs un ar sabalansētu uzraudzību, lai izslēgtu jebkādu politisku ietekmi. Viņš uzsvēra, ka esošais KNAB modelis Latvijas situācijai ir optimāls un piemērots, jo ļauj kompleksi vērsties pret korupciju, t.i. novērst un apkarot korupciju, kā arī kontrolēt politisko partiju finanses.

KNAB atzinīgi novērtē Valsts kancelejas direktores vadībā izstrādātos darba grupas, kurā piedalījās Ģenerālprokuratūras, Tieslietu ministrijas, Augstākās tiesas, Finanšu ministrijas un KNAB pārstāvji, priekšlikumus grozījumiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā.

KNAB pauž gatavību informēt arī citas Saeimas frakcijas par savu nostāju KNAB reorganizācijas jautājumā.