Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB un IZM vadība apspriež korupcijas novēršanas iespējas izglītības jomā

10. Februāris, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Aleksejs Loskutovs 10.februārī tikās ar izglītības un zinātnes ministri Inu Druvieti, lai apspriestu korupcijas novēršanas pasākumu īstenošanu, mazinot korupcijas risku izglītības jomā.

Sarunas laikā A.Loskutovs un I.Druviete pārrunāja dažādu kontroles pasākumu iespējas mācību iestādēs, piemēram, lai novērstu izglītību apliecinošu dokumentu viltošanu, to prettiesisku izsniegšanu, kā arī nelegālo maksājumu pieņemšanu.

KNAB priekšnieks atzinīgi novērtēja saskaņā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas valsts programmu IZM izstrādātā pretkorupcijas pasākumu plāna īstenošanas gaitu ministrijā un tās padotībā esošajās iestādēs. A.Loskutovs uzsvēra, ka pēdējā pusgada laikā IZM veikusi nozīmīgu darbu, lai identificētu un mazinātu iespējamos korupcijas riskus izglītības sistēmā.

Lai novērstu iespējamos korupcijas gadījumus izglītības iestādēs, A.Loskutovs un I.Druviete vienojās par regulāru izglītojošu pasākumu rīkošanu, informējot amatpersonas par likumā noteiktajiem aizliegumiem un ierobežojumiem, kā arī skaidrojot viņu rīcību dažādās interešu konflikta situācijās, piemēram, lēmumu pieņemšana attiecībā uz saviem radiniekiem (pieņemšana darbā, atalgojuma noteikšana, prēmiju piešķiršana).

KNAB priekšnieks ar ministri pārrunāja iespējas iekļaut ar korupcijas problēmām saistītos jautājumus dažādās mācību programmās augstskolās un citās mācību iestādēs.