Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rīko diskusiju par valsts un pašvaldību mantas iznomāšanu

2. Februāris, 2007.

Atklātības un vienota regulējuma trūkums valsts un pašvaldību mantas iznomāšanā rada augstu korupcijas risku, tādēļ Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 2007. gada 9. februārī rīko publisku diskusiju, kurā plānots kopīgi ar likumdevējiem, valsts un pašvaldību institūcijām un citām ieinteresētām pusēm rast šīs problēmas iespējamos risinājumus.

Šāda publiska diskusija ir nepieciešama, ņemot vērā to, ka pēdējā laikā ir bijuši vairāki gadījumi, kad tiek apšaubīta valsts vai pašvaldības īpašuma iznomāšanas atbilstība sabiedrības interesēm.

Diskusijas gaitā tiek plānots izvērtēt KNAB vadītās darba grupas sagatavoto Valsts un pašvaldības mantas iznomāšanas likumprojektu, kura mērķis ir ieviest skaidru regulējumu valsts un pašvaldības mantas iznomāšanā.

Diskusijā piedalīsies KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs, KNAB priekšnieka vietnieks Alvis Vilks, valsts kontroliere Inguna Sudraba, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Māris Krastiņš, Tieslietu un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas pārstāvji, Latvijas pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un pašvaldību institūciju pārstāvji, kā arī KNAB Sabiedriskās konsultatīvās padomes vadītājs Valts Kalniņš un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Diskusija notiks š.g. 9.februārī no plkst. 10:00 līdz 12:00 Rīgas Juridiskās augstskolas Senāta zālē (Rīgā, Alberta ielā 13, 2.stāvā).

Plašāka informācija KNAB mājas lapā sadaļā "Projekti".