Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Partijām līdz 6.jūlijam jāiesniedz deklarācijas par visiem priekšvēlēšanu izdevumiem

3. Jūlijs, 2009.

Saskaņā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumu līdz 2009.gada 6.jūlijam visām 44 politiskajām organizācijām un to apvienībām, kas bija iesniegušas deputātu kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta vai pašvaldību vēlēšanām 6.jūnijā, jāiesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju, norādot visus ieņēmumus un priekšvēlēšanu izdevumus (laika posmā no 7.februāra līdz vēlēšanu dienai).

Atbilstoši 2008.gada 17.jūlijā Saeimā pieņemtajiem grozījumiem Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā tika vienkāršota partiju finansiālās darbības atspoguļošanas kartība priekšvēlēšanu periodā – šogad pirmo reizi partijām nebija jāsniedz priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarācijas un paziņojumi par plānotajiem vēlēšanu izdevumiem, bet tikai vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācija 30 dienu laikā pēc vēlēšanām.

Būtiskas izmaiņas skārušas arī vēlēšanu kampaņu finansēšanas nosacījumus. Piemēram, saīsināts priekšvēlēšanu periods no 270 līdz 120 dienām un sašaurināts to izdevumu pozīciju loks, uz kuru attiecināmi priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ierobežojumi (reklāmas izvietošana, pasta izdevumi, labdarības pasākumu finansēšana un sponsorēšana). Tikai šiem vēlēšanu kampaņas izdevumiem 2009.gadā partijas drīkstēja izlietot ne vairāk par 31,84 santīmiem uz katru vēlētāju attiecīgās pašvaldības vēlēšanās un 5,97 santīmus – Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Iepriekšējās vēlēšanās pieļaujamo tēriņu apmērs attiecās uz visām ar priekšvēlēšanu aģitāciju saistītajām izdevumu pozīcijām un tas bija 20 santīmu uz vienu vēlētāju.

Saskaņā ar likumā noteikto kārtību publiskot informāciju par atklātajiem pārkāpumiem un pieņemtajiem lēmumiem KNAB ir tiesīgs pēc visu iesniegto deklarāciju pārbaužu pabeigšanas.

Ar partiju iesniegtajām deklarācijām var iepazīties KNAB mājas lapā.