Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB uzsāk kriminālprocesu pret muitas amatpersonām saistībā ar pretlikumīgu PVN atmaksu

24. Aprīlis, 2009.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2009.gada 21.aprīlī aizturējis četras – gan esošās, gan bijušās Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas muitas amatpersonas aizdomās par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu saistībā ar pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atmaksas dokumentiem par Eiropas Savienībā iegādātajām un no tās teritorijas izvedamajām precēm.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka esošās un bijušās muitas amatpersonas izdarījušas pretlikumīgas darbības, nodrošinot PVN atmaksu vairāku tūkstošu eiro apmērā kādai fiziskai personai, kurai ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijas Republikā un kurai tādējādi nav tiesības uz nodokļu atmaksu, ja Eiropas Savienībā iegādātās preces tiek izvestas no tās teritorijas.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas muitas reģionālās iestādes Muitas noteikumu pārkāpumu novēršanas daļas amatpersonas Rīgas lidostā pretēji normatīvajos aktos noteiktajiem kritērijiem un kārtībai ar atpakaļejošu datumu apliecinājušas, ka fiziska persona ir uzrādījusi preces un izvedusi tās no ES teritorijas, ignorējot faktu, ka šī persona ir Latvijas Republikas rezidents un uz viņu nevar attiecināt PVN atmaksu.

Kriminālprocesā iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, lai KNAB izmeklētājs atzītu trīs personas par aizdomās turētajām dažādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā – dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā, dienesta pilnvaru pārsniegšanā un zīmoga viltošanā, bet divas vadošās muitas amatpersonas – uzkūdīšanā izdarīt minētos noziedzīgos nodarījumus un to organizēšanā.

Patlaban piecām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, t.sk. esošajām amatpersonām – aizliegums ieņemt noteiktus amatus.