Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Dalība EPAC/EACN profesionālajā konferencē

19. Novembris, 2014.

No 17. līdz 18. novembrim Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāve KNAB priekšnieka vietniece korupcijas apkarošanas jautājumos p.i. Lienīte Šikore piedalījās Eiropas Savienības (ES) policijas uzraudzības dienestu un pretkorupcijas institūciju iniciatīvas "Eiropas partneri pret korupciju" (European Partners against Corruption, EPAC) un ES korupcijas apkarošanas kontaktpunktu tīkla (The European contact-point network against corruption, EACN) gadskārtējā profesionālajā konferencē un ģenerālajā asamblejā Sofijā, Bulgārijā.

Šī gada konferencē uzmanība tika vērsta uz izmeklēšanas izaicinājumiem korupcijas lietās un augsti stāvošu amatpersonu korupcijas gadījumu izmeklēšanu.

Viens no darba kārtības jautājumiem bija arī EPAC/EACN prezidenta pārvēlēšana.

ES policijas uzraudzības dienestu un pretkorupcijas institūciju iniciatīvas "Eiropas partneri pret korupciju" ( EPAC) tika izveidota 2001.gadā un patlaban tā apvieno vairāk nekā 60 nacionālās policijas uzraudzības un pretkorupcijas iestādes no 27 ES dalībvalstīm. Savukārt ES korupcijas apkarošanas kontaktpunktu tīkls (EACN) sastāv no 48 pretkorupcijas iestādēm un tas balstīts uz esošo EPAC struktūru.