Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB piedalījās pārrunās par 12.Saeimas vēlēšanu norisi

22. Septembris, 2014.

Lai pārrunātu plānotos pasākumus 12.Saeimas vēlēšanās un vienotos par dienestu savstarpējo koordināciju vēlēšanu laikā, šodien tikās Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks,  Drošības policijas (DP) priekšnieka vietnieks Ints Ulmanis,  VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs un KNAB Politisko organizāciju finansēšanas kontroles nodaļas vadītāja Inga Jaunskunga.

Tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji apstiprināja, ka, gatavojoties vēlēšanām, strādā pastiprinātā režīmā, lai laikus apzinātu un novērstu iespējamos apdraudējumus sabiedriskajai kārtībai un pretlikumīgas darbības, kas saistītas ar mēģinājumiem kavēt pilsoņus brīvi realizēt vēlēšanu tiesības, traucēt mierīgu vēlēšanu norisi vai vēlētāju informatīvās ietekmēšanas gadījumiem.

Par pamanītajiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, tai skaitā, iespējamo slēpto aģitāciju, KNAB lūdz informēt, sūtot e-pastu pa@knab.gov.lv vai knab@knab.gov.lv, kā arī zvanot uz tālruni 80002070. Savukārt par novērotajiem aģitācijas pārkāpumiem 12.Saeimas vēlēšanu iecirkņos un 50 m no iecirkņa ieejas jāinformē attiecīgās vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs.

Vēlēšanu un priekšvēlēšanu laikā arī iedzīvotāji tiek aicināti informēt tiesībsargājošās iestādes par iespējamiem vēlēšanu pārkāpumiem, zvanot uz VP tālruni 110. Par iespējamiem balsu pirkšanas mēģinājumiem jāinformē DP pa tālruni 67208964 vai e-pastu dpdd@dp.gov.lv.

KNAB atgādina, ka dienu pirms 12.Saeimas vēlēšanām, 3.oktobrī, un vēlēšanu dienā, 4.oktobrī, būs spēkā pilnīgs aģitācijas aizliegums. Tas nozīmē, ka šajās dienās ir aizliegts izvietot aģitācijas materiālus televīzijā, radio, preses izdevumos, internetā, publiskās vietās, kā arī valsts un pašvaldību iestādēs, kapitālsabiedrībās, kurās vairāk nekā 50 procenti kapitāla daļu pieder valstij vai pašvaldībai.