Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Par plānoto KNAB darba optimizāciju

8. Maijs, 2014.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) informē par publiski izskanējušo informāciju saistībā ar iecerēto KNAB reorganizāciju.

Politikas plānošanas nodaļa tiek veidota, lai efektīvāk veiktu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā noteiktos KNAB uzdevumus pretkorupcijas politikas plānošanas, normatīvo aktu izstrādes un sabiedrības izglītošanas jomā. Šobrīd šos uzdevumus veic Korupcijas novēršanas nodaļa, kuras kompetencē ir arī sabiedrisko attiecību nodrošināšana un starptautisko attiecību aktivitāšu organizēšana, koordinēšana un nodrošināšana.

Nodaļu savulaik izveidoja, apvienojot 3 atsevišķi funkcionējošas nodaļas, tādējādi tās kompetencē iekļaujot lielu apjomu KNAB korupcijas novēršanas funkciju.

Ņemot vērā, ka viens no prioritārajiem KNAB darbības virzieniem ir korupcijas risku analīze, tai skaitā jau normatīvo aktu izstrādes stadijā, bija nepieciešams stiprināt šīs funkcijas izpildi, kā arī bija nepieciešams uzlabot nodaļas darba efektivitāti. Nodaļai, veicot tik lielu skaitu dažādu funkciju, bija jārod risinājums darba organizācijas uzlabošanai.

Šobrīd KNAB priekšniekam nav tieši padotas struktūrvienības, kas nodrošinātu virkni funkciju ar mērķi veikt iestādes efektīvu vadīšanu, ātru un nepastarpinātu dokumentu apriti, tajā skaitā uzraugot uzdevumu izpildi un šīs izpildes savlaicīgumu, gatavojot priekšnieka rīkojumu un rezolūciju projektus, pārbaudot informāciju, sagatavojot priekšnieka personiskās vēstules, organizējot institūcijas pasākumus, arī sapulces un kopsapulces, informējot institūcijas darbiniekus par institūcijas vadītāja lēmumiem, plānojot un pārvaldot priekšnieka kalendāru u.c.

Patlaban KNAB šo funkciju pilda viena persona kā papildus pienākumus saviem tiešajiem darba pienākumiem, un šis resurss ir pārāk mazs, lai nodrošinātu nepieciešamo uzdevumu izpildi. Tāpēc ir objektīvi nepieciešama šāda struktūrvienība.

Ar Ministru prezidenta 2013. gada 29. augusta rīkojumu Nr. 316 "Par darba grupu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbības efektivitātes uzlabošanai" tika izveidota darba grupa, kas norādīja, ka atsevišķas strukturālas izmaiņas būtu nepieciešamas KNAB darba optimizācijai.

Šī darba grupa izteica arī priekšlikumu grozīt KNAB likumu, pie šiem grozījumiem notiek darbs Valsts kancelejā, un KNAB nolikumu, kura attiecīgie grozījumi jau ir veikti, Ministru kabinetā pieņemti un stājušies spēkā.