Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB ierosina krimināllietu par komerciālo uzpirkšanu

15. Februāris, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2005.gada 14.februārī ierosinājis krimināllietu par 2 000 latu nodošanu uzņēmuma pilnvarotai personai par kādu darbību veikšanu naudas devēja interesēs.

Krimināllietas ietvaros par komerciālo uzpirkšanu aizturēts zvērināts advokāts.

KNAB rīcībā ir pietiekami fakti, kas norāda uz Krimināllikuma 199.panta pirmajā daļā paredzētajām noziedzīga nodarījuma pazīmēm[1].

KNAB iegūtie pierādījumi liecina, ka aizturētā persona piedāvāja un 11.februārī Rīgā nodeva uzņēmuma pilnvarotajai personai 2 000 latus, lai tā, ļaunprātīgi izmantojot savas pilnvaras, atteiktos no celtās prasības tiesā.

Patlaban aizturētā persona ievietota īslaicīgās aizturēšanas izolatorā un tuvākajā laikā tiks pieņemts lēmums par drošības līdzekļa piemērošanu.[1] 199.pants. Komerciālā uzpirkšana

(1) Par materiālu vērtību, mantisku vai citāda rakstura labumu piedāvāšanu vai nodošanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) vai organizācijas atbildīgam darbiniekam vai uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) vai organizācijas pilnvarotai personai, lai tā, ļaunprātīgi izmantojot savas pilnvaras, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību labuma devēja vai piedāvātāja interesēs, neatkarīgi no tā, vai materiālās vērtības, mantiska vai citāda rakstura labumi domāti šai vai jebkurai citai personai, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.