Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB aicina Saeimu saglabāt likumā piešķirtās tiesības saņemt ziņas no kredītiestādēm

17. Maijs, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aicina Saeimu saglabāt likumā 2004.gada decembrī piešķirtās tiesības pieprasīt un saņemt no kredītiestādēm ziņas par personu kontiem, jo patlaban Saeimā izskatāmo Kredītiestāžu likuma grozījumu projekts neparedz KNAB minētās tiesības funkciju veikšanai valsts amatpersonu darbības un partiju finansēšanas kontrolē.

KNAB nosūtījis Saeimas atbildīgajai- Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai lūgumu precizēt sagatavoto likumprojektu, saglabājot KNAB tiesības noteiktos gadījumos saņemt ziņas no kredītiestādēm par personu kontiem un to veiktajiem darījumiem. Minētā informācija ir nepieciešama ne tikai, lai veiktu izziņu krimināllietās un operatīvo darbību operatīvās uzskaites lietās, bet arī, kontrolējot likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" un Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma izpildi.

2004.gada 16.decembrī Saeima vienbalsīgi pieņēma otrajā (galīgajā) lasījumā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma grozījumus, kas paredz KNAB tiesības saņemt no kredītiestādēm informāciju par personu kontiem un to veiktajiem darījumiem.

Attiecīgi grozījumi Kredītiestāžu likumā spēkā stājās jau 2004.gada 18.jūnijā, taču sakarā ar likumā iekļauto atsauci uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumu, līdz 2004.gada decembrim KNAB nevarēja izmantot likumā noteiktās tiesības.