Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Latvija un Lietuva apkopos pretkorupcijas iestāžu labāko praksi

24. Janvāris, 2007.

2007.gada 24.janvārī Rīgā notika Latvijas un Lietuvas pretkorupcijas iestāžu - Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Īpašās izmeklēšanas dienesta (STT) vadības tikšanās, kuras laikā panākta vienošanās par pretkorupcijas iestāžu kopējo standartu izstrādāšanu un labākās prakses apkopošanu.

Latvijai un Lietuvai ir uzticēts vadīt darba grupu, kas izveidota Eiropas Savienības dalībvalstu pretkorupcijas iestāžu un policijas uzraudzības un pārbaudes dienestu iniciatīvas "European Partners Against Corruption" ietvaros notikušajā konferencē 2006.gada 22.-24.novembrī Budapeštā.

Minētās darba grupas uzdevums ir izstrādāt kopējus standartus pretkorupcijas iestādēm un sagatavot tām apkopojumu par efektīvākajiem instrumentiem korupcijas novēršanas un apkarošanas jautājumos.

KNAB un STT pārstāvju tikšanās laikā Rīgā tika pārrunāti kopīgi vadītās darba grupas uzdevumi un sasniedzamie rezultāti, kā arī apspriesti iespējamie citu valstu partneri dalībai darba grupā.

Lietuvas pretkorupcijas iestādes - Īpašās izmeklēšanas dienesta (STT) delegāciju vada tā direktors Povilas Malakauskas un tās sastāvā ir Juridiskās nodaļas vadītājs Aurimas Miskinis un Starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Jūratė Tumonienė.

Eiropas Savienības dalībvalstu pretkorupcijas iestāžu un policijas uzraudzības un pārbaudes dienestu iniciatīvas "European Partners Against Corruption" oficiālā mājas lapa internetā - http://www.epac.at/.