Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

10.oktobrī KNAB aprit astoņi gadi

8. Oktobris, 2010.

10.oktobrī aprit astoņi gadi kopš dibināts Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Atzīmējot KNAB jubileju, piektdien notika Biroja darbinieku sanāksme par Biroja darba rezultātiem, kurā astoņi darbinieki saņēma Biroja Atzinības rakstus par sevišķi nozīmīgu ieguldījumu KNAB darbības nodrošināšanā un 16 darbinieki saņēma Biroja Pateicības rakstus par nozīmīgu ieguldījumu KNAB darbības nodrošināšanā.

2002.gada 10.oktobris, kad Saeima amatā iecēla KNAB pirmo priekšnieku Gunti Rutki, tiek uzskatīts par KNAB darbības sākumu. 2004.gada maijā par KNAB priekšnieku Saeima iecēla Alekseju Loskutovu. Kopš 2009.gada marta KNAB vada Normunds Vilnītis.

KNAB ir Ministru kabineta pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kurai saskaņā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumu noteiktas konkrētas funkcijas korupcijas novēršanā un apkarošanā, kā arī politisko organizāciju (partiju) un to apvienību finansēšanas noteikumu izpildes kontrolē.

Normatīvajos aktos noteiktās funkcijas pilnā apjomā KNAB veic sākot ar 2003.gada 1.februāri. Tomēr, neskatoties uz salīdzinoši neilgo darbības periodu, ir panākts ievērojams progress KNAB funkciju īstenošanā korupcijas novēršanā un apkarošanā, kā arī normatīvo aktu grozījumu izstrādē, kas palielina KNAB kapacitāti veikt likumos noteiktās funkcijas.