Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

AT Senāts apmierina KNAB kasācijas sūdzības par Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumiem

15. Marts, 2005.

Augstākās tiesas Senāts 2005.gada 15.martā apmierināja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) kasācijas sūdzības un atcēlis Administratīvās apgabaltiesas 2004.gada 29.oktobra spriedumus, ar kuriem tika atcelti KNAB lēmumi daļā par Zaļo un zemnieku savienības, kā arī Krievu partijas pretlikumīgi saņemto ziedojumu atmaksu. Abas lietas nodotās atkārtotai izskatīšanai Administratīvajā apgabaltiesā.

Veicot 2002.gadā saņemto ziedojumu likumības pārbaudi, KNAB konstatēja, ka ziedojumi ZZS par kopējo summu Ls 55 950 apmērā un Krievu partijai par kopējo summu Ls 630 apmērā ir veikti pretrunā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumu. Patlaban ZZS atmaksājusi valsts budžetā Ls 47 915, savukārt Krievu partija - Ls 30.

KNAB uzskata, ka, uzdodot partijām atmaksāt pretrunā ar likumu saņemtos ziedojumus, rīkojies saskaņā ar likumā noteikto kompetenci. Sakarā ar to, ka pretlikumīgi saņemtos ziedojumus partijas pašas nav atmaksājušas, KNAB bija tiesības ar administratīvo aktu uzdot partijām tos atmaksāt, jo nav pieļaujams, ka pārbaužu rezultātā konstatētie pretlikumīgie finanšu līdzekļi paliek politiskās organizācijas īpašumā. Ja šādi finanšu līdzekļi paliek politiskās organizācijas īpašumā, netiek nodrošināts Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma mērķis.