Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB priekšnieks tiekas ar SIFFA un LPMA Ētikas komisiju

9. Maijs, 2013.

Ceturtdien, 9.maijā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks tikās ar Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) un Latvijas Patentbrīvo Medikamentu Asociācijas (LPMA) apvienotās Zāļu Reklamēšanas Ētikas komisijas pārstāvjiem.

Tikšanās notika pēc SIFFA un LPMA iniciatīvas un tās laikā tika pārrunāti biroja sagatavotajā pārskatā par korupcijas riskiem veselības aprūpes sistēmā rekomendētie pasākumi un to īstenošana. Šobrīd korupcijas risku pārskats ir iesniegts Veselības ministrijai, lūdzot nodrošināt tajā minēto rekomendāciju izpildi.

Sakarā ar jaunajiem Krimināllikuma grozījumiem, kas paredz atbildību par valsts vai pašvaldību iestāžu darbinieku, tai skaitā ārstniecības personu kukuļošanu, abas puses pārrunāja juridiskās kvalifikācijas īpatnības attiecībā uz iespējamajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, kuru pazīmes paredzētas KL 326.3 pantā.

Tikšanās dalībnieki apsprieda arī iespējamās sadarbības formas, izglītojot SIFFA un LPMA biedrus par tiesisku un ētisku rīcību komunikācijā ar ārstniecības personām.