Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

ANO kongresā KNAB priekšnieks apliecina Latvijas vēlmi cīnīties ar korupciju

20. Aprīlis, 2005.

Informējot šonedēļ Bangkokā notiekošā 11.ANO Noziedzības novēršanas kongresa dalībniekus par Latvijas valdības lēmumu parakstīt un tuvākajā laikā ratificēt ANO Pretkorupcijas konvenciju, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Aleksejs Loskutovs uzsvēra, ka šāds valdības solis ir vēl viens pierādījums Latvijas vēlmei novērst un apkarot korupciju valstī.

Savā uzrunā ANO foruma otrajā dienā A.Loskutovs atzīmēja, ka Latvija savu labo gribu cīnīties ar korupciju arī apliecinājusi, 2002.gada oktobrī izveidojot speciālu pretkorupcijas iestādi - Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju.

KNAB priekšnieks atzina, ka birojs divu gadu darbības laikā ir attaisnojis savu izveidošanu un pierādījis tādu speciālu pretkorupcijas dienestu nepieciešamību, īpaši valstīs ar straujām politiski ekonomiskām pārmaiņām. Pozitīvu ieguldījumu kopīgā cīņā pret korupciju vajadzētu nodrošināt pārņemtajai Honkongas ICAC pieejai, kas balstīta uz trīs pīlāriem - korupcijas novēršana, apkarošana un sabiedrības izglītošana par korupcijas negatīvajām sekām.

A.Loskutovs izteica pateicību Somijai, Francijai, Vācijai, Japānai, Zviedrijai un ASV par sniegto tehnisko atbalstu, kā arī Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienestam par sadarbību un atbalstu. Lai efektīvāk cīnītos ar korupciju, vairākas valstis izteikušas vēlmi izveidot speciālu pretkorupcijas dienestu. Tāpēc KNAB priekšnieks apliecināja Latvijas gatavību dalīties savā pieredzē ar līdzīgām institūcijām, īpaši pretkorupcijas politikas plānošanas jomā, par pirmajiem soļiem šādu institūciju izveidošanā un nepieciešamo tiesisko regulējumu.

Šādi ANO Noziedzības novēršanas kongresi notiek reizi pieci gados kopš 1955.gada. Šogad viena no galvenajām kongresā apspriežamajām tēmām ir "Korupcijas draudi un tendences 21.gadsimtā". Īpaša uzmanība veltīta politiskās korupcijas problēmām, kā arī korupcijai tiesu sistēmā un privātajā sektorā.

Sīkāka informācija ANO mājas lapā - http://www.un.org/events/11thcongress/.