Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB eksperti uzsāk ES projekta īstenošanu Gruzijā

12. Septembris, 2012.

No 2012.gada 10.septembra līdz 14.septembrim Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāvji apmeklē Gruziju Eiropas Savienības finansēta projekta ietvaros, kura mērķis ir sniegt priekšlikumus partiju finansēšanas un priekšvēlēšanu aģitācijas uzraudzības pilnveidošanai.

Latvijas ekspertu vizītes mērķis ir iepazīties ar Gruzijas politisko partiju finansēšanas uzraudzības un kontroles sistēmu un novērtēt, cik atklāta ir partiju finansiālā darbība, kā tiek regulēta un uzraudzīta priekšvēlēšanu aģitācija. KNAB ekspertiem ir plānotas tikšanās ar Gruzijas Kontroles palātas, Tieslietu ministrijas, Centrālās vēlēšanu komisijas, tiesu institūciju, nevalstisko organizāciju un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kā arī Gruzijas parlamenta deputātiem.

ES projekta ietvaros š.g. oktobrī paredzēta arī Gruzijas Kontroles palātas darbinieku vizīte Rīgā, lai iepazītos ar politisko partiju finansēšanas un priekšvēlēšanu aģitācijas uzraudzību un kontroli Latvijā, KNAB funkcijām un tā darbību šajā jomā.

Sadarbībā ar Latvijas vēstniecību un Eiropas Savienības delegāciju Gruzijā, Gruzijas Kontroles palātu ES projektu sagatavoja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pēc tā pārstāvju vizītes Tbilisi š.g. aprīlī, kad KNAB pārstāvji dalījās Latvijas pieredzē par politisko partiju finansēšanas kontroli.