Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB uzsāk sociālo kampaņu „Nepieļauj!”

28. Maijs, 2015.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis sociālo kampaņu „Nepieļauj!”.

Sociālās kampaņas „Nepieļauj!” mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību korupcijas problemātikai, kad lēmumi tiek pieņemti un spriesti prettiesisku labumu un kukuļu devēju interesēs, nevis taisnības vārdā, kā arī aicināt informēt KNAB, sastopoties ar  korupcijas gadījumiem.

Jau no šī gada 25. maija vairākās Latvijas pilsētās (Bauskā, Jelgavā,  Jēkabpilī, Salaspilī, Siguldā, Tukumā, Valmierā, Ventspilī) ir redzami plakāti, kas aicina nepieļaut korupciju.

Plakātā attēlota Temīda, taisnības dieviete (sengrieķu mitoloģijā), taisnīgas tiesas tēls, kuras svaros tiek likts maiss ar prettiesiskiem labumiem, ‘kukuļiem’, kas rodami kādam cilvēkam uz pleca gulošajā korupcijas maisā, taču Temīdas svarus atsvērt cenšas cits tēls, tādējādi nepieļaujot svaru nosvēršanos par labu korumpētībai.

Plakāta sauklis „Nepieļauj!”. Tas ir aicinājums nepieļaut koruptīvas darbības, koruptīvu lēmumu pieņemšanu ne vien tiesu spriedumos, bet ikvienā dzīves jomā, aicinājums nepieļaut naudas varu pār taisnas tiesas, sprieduma un lēmuma spēku. Ikviena valsts vai pašvaldības apmaksāta darbinieka pienākums ir kvalitatīvi un efektīvi veikt savu darbu, nepieprasot un nepieņemot par to papildu maksājumu, prettiesisku labumu vai „kukuli”.

Sociālās reklāmas ietvaros publiski pieejamās vietās, valsts un pašvaldības iestādēs, lidostā „Rīga”, kā arī Latvijas pilsētu ielās tiks izvietots plakāts „Nepieļauj!”, kurā ir redzams arī KNAB logo un bezmaksas anonīmais uzticības tālrunis 80002070, kur var vērsties ikviens un ziņot par jebkādām korupcijas izpausmēm.

Sociālās kampaņas atklāšanas pasākums notiks 1. jūnijā Rīgas Juridiskajā augstskolā, kur piedalīsies KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks, KNAB Sabiedriski konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Aivars Borovkovs, kā arī plakāta autore − Līga Krūmale. Viņa, Ezeres vidusskolas skolniece, bija laureātu vidū 2006. gadā, kad ar šo zīmējumu piedalījās KNAB radošajā konkursā.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!
Aicinām Jūs piedalīties KNAB sociālās kampaņas atklāšanas pasākumā š.g. 1. jūnijā, plkst. 11:00 Rīgas Juridiskajā augstskolā, Strēlnieku ielā 4k-2.

Mediju pārstāvjus aicinām pieteikties dalībai pasākumā pa tālruni 67356174 vai e-pastu laura.dusa@knab.gov.lv