Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rīko diskusiju par partiju finansēšanas pilnveidošanu

13. Aprīlis, 2007.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sadarbībā ar Sabiedriskās politikas centru "Providus" 17. aprīlī rīko aktuālu publisku diskusiju "Kompleksa pieeja politisko partiju finansēšanā un kontrolē".

Tā kā šobrīd Saeima ir uzsākusi darbu pie likumā noteikto priekšvēlēšanu izdevumu ierobežojumu pilnīgas atcelšanas, KNAB aicina uz publisku diskusiju partiju un mediju vadītājus, reklāmas nozares un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, politikas ekspertus un žurnālistus. Pasākumā piedalīsies arī Tiesībsargs Romāns Apsītis un Saeimas atbildīgās komisijas - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Māris Krastiņš.

KNAB uzskata, ka patlaban ir izšķiroši nozīmīgi visām iesaistītajām pusēm diskutēt par partiju finansēšanas un tās kontroles standartiem, lai nodrošinātu partiju finansiālās darbības atklātumu, likumību un atbilstību parlamentārās demokrātijas sistēmai.

Diskusijas īpašais viesis būs Marcins Valeckis (Marcin Walecki), starptautiskās organizācijas IFES (International Foundation for Election Systems) eksperts politisko partiju finansēšanas jautājumos, filozofijas doktors un tiesību zinātņu maģistrs.

Saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto kompetenci Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam ir noteikts pienākums kontrolēt Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma izpildi, analizēt normatīvos aktus un normatīvo aktu projektus, ierosināt izdarīt tajos grozījumus, kā arī iesniegt priekšlikumus jaunu normatīvo aktu projektu izstrādāšanai šajā jomā.

Publisko diskusiju vadīs žurnālists Jānis Domburs un tā notiks Rīgas Juridiskās augstskolas Senāta zālē (Rīgā, Alberta ielā 13, 2.stāvā) 17.aprīlī no plkst. 13:30 līdz 17:00.