Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Rīgā notiek starptautiskas pretkorupcijas darba grupas tikšanās

6. Maijs, 2008.

6. un 7. maijā Rīgā notiek Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Lietuvas specializētās pretkorupcijas iestādes - Speciālās izmeklēšanas dienesta (STT) vadītās starptautiskās darba grupas „Pretkorupcijas iestāžu standarti un laba prakse” tikšanās.

Darba grupas sanāksmē piedalās pretkorupcijas iestāžu un dienestu pārstāvji no Lietuvas, Albānijas, Austrijas, Itālijas, Polijas, Rumānijas un Latvijas.

Šajās divās dienās darba grupas dalībnieki diskutēs un apmainīsies pieredzē par to, kā visprecīzāk novērtēt pretkorupcijas pasākumu un iestāžu darbības rezultātus un kā efektīvi iesaistīt sabiedrību korupcijas novēršanā un apkarošanā.

Starptautiskā darba grupa izveidota un darbojas Eiropas Savienības dalībvalstu policijas uzraudzības dienestu un pretkorupcijas iestāžu iniciatīvas “Eiropas partneri cīņai pret korupciju” (EPAC) ietvaros. KNAB un STT vadībā darba grupa 2007.gadā apkopoja būtiskākos starptautiskos standartus, kas attiecināmi uz pretkorupcijas iestādēm, kā arī salīdzināja labo praksi to ieviešanā un pretkorupcijas pasākumu īstenošanā. Ziņojumā atspoguļoti starptautiskie standarti, kā arī labās prakses jomas un konkrēti standartu ieviešanas piemēri no Austrijas, Francijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas un Slovēnijas pieredzes. Kā nozīmīgākie pretkorupcijas iestāžu standarti tika atzīti iestāžu neatkarība un autonomija, caurskatāmība un atskaitīšanās sabiedrībai, sadarbība starp institūcijām nacionālajā un starptautiskajā līmenī un pietiekama krimināltiesiskā bāze cīņai pret korupciju.

EUROPEAN PARTNERS AGAINST CORRUPTION /img_9288.jpg - 100.87 KB

 Starptautiskās iniciatīvas “Eiropas partneri cīņai pret korupciju” oficiālā mājas lapa internetā - http://www.epac.at/.