Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB publiskos iedzīvotāju aptaujas rezultātus par korupcijas jautājumiem

14. Janvāris, 2008.

Trešdien, 16.janvārī pulksten 11.00 notiks Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja preses konference, kurā mediju pārstāvji tiks iepazīstināti ar Latvijas iedzīvotāju aptaujas rezultātiem par korupcijas jautājumiem.

Pētījuma ietvaros tika noskaidrots, vai risinot dažādus jautājumus valsts un pašvaldības institūcijās iedzīvotājiem ir nācies veikt neoficiālus maksājumus vai piedāvāt dāvanas valsts amatpersonām, izmantot citus neoficiālus paņēmienus; kuras institūcijas iedzīvotāji uzskata par godīgām, kuras – par negodīgām, kāda būtu iedzīvotāju uzvedība, ja amatpersona pieprasītu kukuli utt.

Socioloģiskā aptauja ir veikta 2007.gada nogalē un tās rezultāti atspoguļo Latvijas iedzīvotāju pieredzi saskarsmē ar korupcijas problēmām un veidiem dažādās valsts un pašvaldību pārraudzītajās jomās. Preses konferencē mediju pārstāvji tiks iepazīstināti ar galvenajiem secinājumiem, salīdzinot šī pētījuma rezultātus ar 1999., 2005. un 2007.gadā veiktajās aptaujās iegūtajiem rezultātiem.

Preses konference notiks 16.janvārī plkst. 11:00, Rīgas Juridiskās augstskolas Senāta zālē, Alberta ielā 13 (ieeja no Strēlnieku ielas).