Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB notika kārtējā ārvalstu padomnieku grupas sanāksme

10. Novembris, 2014.

Šodien, 10. novembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rīkoja ārvalstu padomnieku grupas (Foreign Advisory Panel) sanāksmi, kurā ārvalstu vēstniecību un starptautisko organizāciju pārstāvji tika iepazīstināti ar KNAB darbības rezultātiem, kas atspoguļo tā darba pozitīvās tendences. Klātesošie tika informēti arī par veiktajām izmaiņām Latvijas likumdošanā, kas skar grozījumus krimināllikumā un kriminālprocesa likumā. To mērķis ir efektīvāk noteikt  darījumos, t.sk. starptautiskos darījumos, iesaistīto juridisko personu atbildību par noziedzīgiem nodarījumiem kukuļošanā.

Vienlaikus KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks sniedza informāciju par Latvijas dalību Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Pretkorupcijas darba grupā (Working Group on Bribery in International Business Transactions).  Viņš informēja par  GRECO (Council of Europe’s Group of States against corruption) 65.plenārsēdē pieņemto lēmumu  attiecībā uz iespējamo KNAB reorganizāciju un pašreizējo institucionālo pakļautību vai pārraudzības maiņu, pārveidojot par iekšlietu ministra pārraudzībā esošu iestādi. 2014.gada 10.oktobrī GRECO pieņēma lēmumu turpināt veltīt uzmanību notikumiem, kas saistīti ar bažām par  KNAB neatkarības samazināšanu un iestādes reorganizāciju, attiecīgi arī paredzot GRECO 66.plenārsēdē uzklausīt ziņojumu par tālākām darbībām, kas saistītas KNAB neatkarības vājināšanu vai stiprināšanu.

Sanāksmes laikā KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks informēja sanāksmes dalībniekus par pēdējo mēnešu laikā augstu Latvijas valsts amatpersonu pausto, kā rezultātā var tikt radīts apdraudējums KNAB kā neatkarīgas korupcijas novēršanas un apkarošanas iestādes Latvijā pastāvēšanai. Ārvalstu vēstniecību pārstāvji tika iepazīstināti ar KNAB Sabiedriski konsultatīvās padomes lēmumu atbalstīt Valsts kancelejas darba grupas izstrādātos grozījumus Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā, stiprinot KNAB neatkarību.

Sanāksmē piedalījās Kanādas, Izraēlas, Lietuvas, Nīderlandes, Čehijas, Lielbritānijas, Ungārijas, Dānijas, Spānijas, Zviedrijas, Īrijas, Somijas, Grieķijas, Moldovas, Baltkrievijas, ASV un Beļģijas vēstniecību pārstāvji.

Ārvalstu padomnieku grupa tika izveidota drīz pēc KNAB darbības uzsākšanas, tajā aicināti piedalīties vēstniecību un starptautisko organizāciju pārstāvniecību pārstāvji Latvijā. Ārvalstu padomnieku grupas sanāksmes notiek regulāri. Sanāksmēs KNAB informē ārvalstu vēstniecības un starptautisko organizāciju pārstāvniecības par savu darbību un uzrunā ārvalstu pārstāvjus par iespējamo sadarbību korupcijas novēršanā un apkarošanā.

img_1860.jpg - 110.37 KB